Протокол за результатами відкритого обговорення проекту нормативно-правового акта Уряду

16.07.2010 15:20

 

 

ПРОТОКОЛ

за результатами відкритого обговорення проекту постанови

Кабінету Міністрів України “Про надання товарним біржам

висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод (контрактів)”

 

09.07.2010                                                                                                   № 1

м. Київ, вул. Хрещатик, 24, каб. 308

 

 

Головуючий:     Шаталова Т.О. – заступник директора Департаменту правової та законопроектної роботи – начальник відділу законопроектної та нормативно-правової роботи

 

Присутні:           від Мінагрополітики:

                            Розгон А.В. – директор Департаменту розвитку аграрного ринку;

Бучко В.А. - заступник начальника Відділу у зв’язках з Верховною Радою України і координації законотворчої роботи;

Дощук Д.О. - головний спеціаліст відділу законопроектної та нормативно-правової роботи Департаменту правової та законопроектної роботи;

Собовий О.М. - директор Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу; 

                            від громадськості:

Беренштейн Б.Л. – генеральний директор асоціації “Союз бірж України”;

Хижняк В.А. – голова біржового комітету Товарної біржі “Катеринославська”;

Шевченко Г.О. – генеральний директор Української ф’ючерсної біржі;

Сухоярська Л.М. – радник президента по правовій роботі та нормотворчій діяльності ВГО “Агарна палата України”;

Котов І.Б. – голова комітету з питань міжнародного співробітництва, голова Бізнес Ради, член президії ВГО “Аграрна палата України”;

Мамай І.В. – заступник фінансового директора
ТОВ “Кернер-Трейд”;

Марюхніч О.Є. – заступник директора Української універсальної біржі;

Видай А.Ю. – заступник директора Аграрної біржі;

Шишлов М.М. – радник директора Аграрної біржі.

 

 

Порядок денний:

 

            про проект постанови Кабінету Міністрів України “Про надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод (контрактів)”

 

СЛУХАЛИ: Шаталову Т.О.: на обговорення виноситься проект постанови Кабінету Міністрів України “Про надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод (контрактів)” (далі – проект). Проект розроблено Міністерством аграрної політики України з метою реалізації статті 17-1 Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, якою передбачено отримання товарними біржами висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних та регіональних потреб, погашення податкової заборгованості, а також з укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів. Однак, на даний час затвердженого Урядом порядку отримання такого висновку немає, що створює законодавчу прогалину.

Розгона А.В.: висвітлив історію розробки проекту та його погодження в заінтересованих центральних органах виконавчої влади.

Беренштейна Б.Л., Хижняк В.А.: зауважили щодо дати розміщення проекту постанови на офіційному веб-сайті Мінагрополітики; запропонували провести ще одне обговорення, але з більшою кількістю суб’єктів господарювання у форматі “круглого столу”; акцентували увагу на необхідності розробки проекту постанови щодо сертифікації товарних бірж.

Видай А.Ю., Шишлова М.М. - підтримали проект у редакції, запропонованій Міністерством агарної політики України. На їхню думку, він буде сприяти розвитку аграрного ринку.

Беренштейна Б.Л., Хижняк В.А., Сухоярську Л.М.; Котова І.Б.; Мамай І.В.; Марюхніча О.Є.: зазначили, що проект спрямований на монополізацію аграрного ринку та не буде сприяти його розвитку.

Беренштейна Б.Л.: запропонував виключити з проекту постанови пункти 3 та 4, оскільки вони суперечить вимогам законодавства.

Хижняк В.А.: підтримала позицію щодо необхідності виключення з проекту постанови пунктів 3 та 4.

Шевченко Г.О.: запропонувала виключити з проекту пункти 2, 3, 4 та 6, оскільки вони на її думку суперечать вимогам законодавства та інтересам суб’єктів господарювання, обґрунтування надано не було.

Сухоярську Л.М.: підтримала пропозицію щодо необхідності виключення з проекту постанови пунктів 2, 3, 4 та 6.

Шаталову Т.О., Бучка В.А., Видай А.Ю.: обґрунтували відповідність законодавству положень проекту та необхідність його прийняття. 

 

ВИРІШИЛИ: підтримати позицію Мінагрополітики щодо необхідності термінового прийняття Порядку надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод (контрактів);

взяти до відома пропозиції громадськості при подальшому опрацюванні проекту;

рекомендувати аграрній біржі підготувати пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України щодо сертифікації товарних бірж та невідкладно подати їх до Департаменту розвитку агарного ринку (Розгон А.В.) для забезпечення внесення в установленому порядку на розгляд Уряду.

 

 

Головуючий                                                                                  Т.О. Шаталова

 

Секретар                                                                                               Д.О. Дощук

 

 
© 1997–2011 Міністерство аграрної політики України 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24           

Усі права на матеріали, що знаходяться на даному сайті, охороняються відповідно до чинного законодавства України. При будь-якому використанні матеріалів сайта, гіперпосилання на www.minagro.gov.ua обов'язкове